Радио Милева

Екс-сопругата на Еди Марфи долева „бензин на огнот“: Има 49 години, пет деца и е БОМБА!

Екс-сопругата на Еди Марфи долева „бензин на огнот“: Има 49 години, пет деца и е БОМБА!

Со оглед на годините и фактот дека е мајка на пет деца, Никол Марфи, поранешната сопруга на Еди Марфи, каде и да се појави плени со својот изглед.

49 годишната убавица додека точеше гориво на бензинска покажа дека не и треба црвен килим за да привлече внимание.

Поранешната манекенка, која одвреме навреме се враќа на моделството, изгледа фантастично во црн тесен фустан со копчиња и длабоко деколте.

Нагласувајќи ја фигурата секако не одмогнаа ниту високите потпетици. Никол, е позната како екс- сопруга на актерот Еди Марфи со кого има пет деца.

Тие беа во брак од 1993 година до 2006.

Останати вести од Радио Милева