Радио Милева
„Не сакаат очи да си видат“

Екс-сопругата на Аца Лукас за Жика Јакшиќ: „Се замислува дека е Хју Хефнер“

Екс-сопругата на Аца Лукас за Жика Јакшиќ: „Се замислува дека е Хју Хефнер“
фото:митар митровиќ/дејан бриза/рас србија

Малкумина знаат дека Соња Вуксановиќ, екс- сопругата на пејачот Аца Лукас и Жика Јакчиќ се соседи, а камоли дека не се во добри соседски односи.

Имено, според информациите на „Курир.р“, стилистката во повеќе наврати го пријавила Жика во полиција поради бучава.

– Да, беше полиција ова лето затоа што пуштав погласна музика во дворот. Луѓето дојдоа и убаво ми објаснија сè, однсно дека ме пријавуваат соседите. Им реков дека немам чувство дека се слуша толку гласно, – рече Жика за споменатиот српски медиум.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zika Jaksic (@zika.jaksic)

– Веднаш ја намалив музиката и сè беше во ред. Во оваа прилика им се извинувам на соседите. Сè уште не знам кој го пријавил тоа. Сега повеќе се грижам – заклучи Јакшиќ, додека Соња беше кратка и јасна, велејќи:

– Не би сакал да го коментирам вообразениот Хју Хефнер (автор на покојниот основач и главен уредник на машкото списание „Плејбој“), кој има сериозен проблем со алкохолот и средовечна криза.

Останати вести од Радио Милева