Радио Милева
ништо не е како што и рекле

„Едното око ми е на челото, другото на рамото“ – девојката на Амиџиќ првпат отвори уста за бременоста (фото) 

„Едното око ми е на челото, другото на рамото“ – девојката на Амиџиќ првпат отвори уста за бременоста (фото) 

Мина Наумовиќ, девојката на Огњен Амиџиќ е во блажена состојба и сега првпат проговори и покрај очекувањата дека ужива во друга состојба, изјави дека ништо не е како што и рекле дека ќе биде.

Популарниот пар веќе закажа венчавка, а сега Мина првпат проговори откако во медиумите се појави веста дека е бремена и јавно откри како се чувствува.

– Што се однесува до бременоста, ништо не е како што се рекламира, сите лажат. Едното око на челото, другото на рамото, цело време. До раѓање само стари слики – напиша Мина во својата објава.

Да потсетиме, водителот Огњен Амиџиќ неодамна проговори за бременоста на Мина.

– Поводот е прекрасен. Можам да кажам дека и Мина и јас сме пресреќни. Токму тоа го посакувавме и чекавме и се случи, што да кажеме. Буквално сум пресреќен. А од друга страна, малку сум суеверен, не сакам да зборувам премногу, само да биде се во ред. Нема ништо подобро, посилно и посреќно од ова да се случи. Па можеби ќе бидам посреќна само кога бебето ќе дојде на свет. Само дај му на Бога здравје дека се ќе биде како што треба – изјави Огњен.

Останати вести од Радио Милева