Живот и Стил

Едноставен рецепт за совршени чоколадни коцки (ВИДЕО+РЕЦЕПТ)

Овие чоколадни коцки ќе ги обожаваат сите.

Кога ќе ги пробате за прв пат, овие чоколадни коцки ќе станат едни од вашите омилени десерти, а едноставниот рецепт за оваа торта секој ќе го побара.

СОСТОЈКИ:

Долниот слој на тортата:

4 јајца
6 лажици шеќер
20 гр маргарин
100 гр чоколадо за готвење
4 лажици брашно
1 прашок за пециво
Горниот слој торта:

500 мл слатка павлака
300 гр чоколадо за готвење

Подготовка: