Радио Милева
другата страна на убавината

Една поинаква Станија: Во прекрасна во велигденска фотосесија, старлетата откри каде го слави празникот (ФОТО)

Една поинаква Станија: Во прекрасна во велигденска фотосесија, старлетата откри каде го слави празникот (ФОТО)

За најголемиот христијански празник Велигден, а најпознатата старлета на Балканот, Станија Добројевиќ за порталот Pink.rs ги отвори вратите од својата оаза и раскажа како изгледа кога слави.

-Кога бев мала, најмногу го чекав Велигден! Затоа што ноќта пред Велигден, татко ми, брат ми и јас секогаш правевме гнездо за зајаче од трева, кое носи подарок наутро. И секогаш имаше подарок наутро! Тоа беше посебна детска радост, истакна таа.

„Овој празник годинава ќе го славам во Америка далеку од моите. Навикната сум на далечина, но кога се празници во прашање – ќе ми биде тешко! Среќен Велигден“ – порача Станија.

На новата фотосесија изгледа прекрасно. Обично ја гледаме во најразголени изданија, но сега одлучила да се облече пристојно и да ја испочитува традицијата.

Фото: Пинк.рс

Останати вести од Радио Милева