Радио Милева
другата страна на поп-фолк дивата

Една поинаква Карлеуша: За неа ова е важен ден, па пејачката со необично видео ја разнежни јавноста (ВИДЕО)

Една поинаква Карлеуша: За неа  ова е важен ден, па пејачката со необично видео ја разнежни јавноста (ВИДЕО)

Пејачката Јелена Карлеуша денеска го слави својот 43-ти роденден, а по тој повод се огласи на својот Инстаграм профил.

Пејачката објавила видео на Инстаграм, на кое е снимана кога била мала, кое е прегледано над 200.000 пати за кусо време.

„Роденден ми е. Ви благодарам на сите за прекрасните честитки и желби, за љубовта, поддршката и мотивацијата! Тоа и значи на оваа ѕверка во која се’ уште живее дете, кое знае како да се радува на роденденот. Да продолжиме понатаму, уште една година со јасен план за тоа како да го освојам целиот свет и ги остварам сите мои соништа! Ги затворам очите и ги дувам свеќите пред мене, цврсто верувајќи во годините што доаѓаат“ – напиша Карлеуша во описот на видеото кое ја разнежни јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar

Останати вести од Радио Милева