Радио Милева
разоткриени...

Една фотографија ги издаде: Еве која е скопјанката со гигантски силикони што го раздели Пике од Шакира (ФОТО)

Една фотографија ги издаде: Еве која е скопјанката со гигантски силикони што го раздели Пике од Шакира (ФОТО)

Телефоните постојано ми ѕвонат, веста се објави во сите бугарски медиуми, но верувајте, таква е ситуацијата, да јас ништо не смеам сега да коментирам за него – во разговор за ,,Фокус” открива моделот и блогерка, скопјанката Драгана Спасовска, која веќе подолг период живее и работи во Дубаи, а во Бугарија ги наполни страниците во медиумите, како причина поради која се разделиле Шакира и Пике.

Веста дека по 11 години врска од која имаат две деца, се разделиле колумбиската поп ѕвезда Шакира и дефанзивецот на ,,Барселона“,  Жерар Пике, е топ тема во светските медиуми.

Како причина за нивната разделба се наведува неверството на фудбалерот со девојка за која многу малку се знае. Можеби, но само во Шпанија, ама не и во Македонија, но и во соседна Бугарија.

Една заедничка фотографија од Дубаи на Инстаграм ги издаде и разоткри која е скопјанката со гигантски силикони што го раздели Пике од Шакира.

Како што објавија многу од бугарските медиуми, особено оние таблоидните, таинствената девојка поради која се разделува славниот пар е токму нашата Драгана.

Родена во Скопје, од татко Македонец и мајка Бугарка, која е доста популарна и во Бугарија, бидејќи и таму ја градеше кариерата и беше дел од многу модни настани и избори за убавина.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Фото: Инстаграм принтскрин/spasovskadragana

 

 

Останати вести од Радио Милева