Радио Милева
зборови не се потребни

Една е мајка: Погледнете го изразот на лицето на Дијана Ѓоковиќ кога Ноле сервираше за 24. Грен слем (видео)

Една е мајка: Погледнете го изразот на лицето на Дијана Ѓоковиќ кога Ноле сервираше за 24. Грен слем (видео)

Новак Ѓоковиќ е најдобар досега и во тоа нема сомнеж, а тоа јасно го покажува 24. Грен слем титула што ја освои.

Тој во финалето на УС Опен го совлада Данило Медведев со 3-0 во сетови, а поддршка му дадоа сите членови на семејството од ложата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

Колку емотивно го живееше мајката Дијана секој момент, доказ е видеото кога Ноле сервираше за победа.

Зборовите се излишни – погледнете ја нејзината реакција во видеото подолу.

фото:Инстаграм принтскри/ Tanjug/AP

Останати вести од Радио Милева