Радио Милева
нова година

Неполн месец пред Нова Година, Сузана Гавазова ја покажа новогодишната елка (фото)

Неполн месец пред Нова Година, Сузана Гавазова ја покажа новогодишната елка (фото)

Останува уште еден месец до крајот на оваа година и почетокот на новата година.

2021 година ја одбележа пандемијата со коронавирусот која се уште трае, но и сите се надеваме дека 2022 ќе биде подобра.

Иако остануваат нешто помалку  од 30 дена до Нова Година, познатите започнаа со новогодишно украсувaње.

Пејачката Сузана Гавазова е активна на социјалните мрежи и често знае да покаже како го поминува времето, да позира во разни разголени и провокативни изданија, или да се пофали ако има некој повод за славење.

Овој пат, еден месец пред нова година, Гавазова прва ја покажа новогодишна елка во својот дом.

На „Инстаграм стори“  таа објави фотографија од новогодишното дрво украсено со разни новогодишни украси и лампиони.

Гавазова прва покажа како изгледа празничниот амбиент во нејзиниот дом, кој следен ќе ја покаже новогодишната елка, останува да видиме.

фото: Принтскрин/инстаграм/сузана гавазова

 

Останати вести од Радио Милева