Радио Милева
16-та сезона

„Ѕвездите на Гранд“ со истиот состав како лани – прв пристигна Мили, па проговори: „Наше е да го избереме најдобриот“ (фото)

„Ѕвездите на Гранд“ со истиот состав како лани – прв пристигна Мили, па проговори: „Наше е да го избереме најдобриот“ (фото)

Многубројни шпекулации го поттикнаа и фактот што емитувањето, а не снимањето на новите емисии на„Ѕвездите на Гранд“ не започна во времето кога вообичаено започнува новата сезона на популарното музичко натпреварување.

Во прилог на гласините дека емитувањето на оваа емисија е под знак прашалник беше и фактот што во поранешната временска рамка на „Ѕвездите на Гранд“ ТВ „Прва“ од минатата сабота емитуваше уште еден музички натпревар – „Никогаш не е доцна“.

Сепак, повеќе нема простор за шпекулации, бидејќи е потврдено дека ќе има нова, 16-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“.

Жирито денеска ќе влезе во студиото со истиот состав како лани – Цеца Ражнатовиќ, Марија Шерифовиќ, Ана Бекута, Вики Миљковиќ, Ѓорѓе Давид, Драган Стојковиќ Босанац, како и членовите на продукциското жири Снежана Ѓуришиќ и Александар Милиќ Мили.

Мили прв пристигна пред студиото и откри дека се е подготвено за новата сезона и дека од неа се очекува многу.

– Се е подготвено за новата сезона, очекуваме многу од неа. „Гранд“ е исклучително популарна емисија, а секако со неа соработуваат и најголемите телевизии. На која телевизија ќе биде  „Ѕвездите на Гранд“ ќе бидете навремено известени, наскоро се официјално ќе објавиме.

– Тоа се работи кои се менуваат, не верувам дека тоа ни е проблем. Сигурно ќе биде во сабота, ако се емитува на „Прва“. Фокусиран сум на конкурентите и на она ново што ќе го направиме. Сигурен сум дека ќе бидеме на некоја од телевизиите на која ќе не гледаат.

– Ништо не се смени, се остана исто. Моите критериуми не можат да се променат. Можете да видите кога некој го заслужува нашето внимание, тоа на сите им е јасно. Наше е да го канализираме и да го избереме најдоброто.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Оливер Буниќ

Останати вести од Радио Милева