Радио Милева
Саботажа

Ѕвездата на Гранд го одврза јазикот: „Иако ми го земате лебот од рецете јас не пропаднав!“

Ѕвездата на Гранд го одврза јазикот: „Иако ми го земате лебот од рецете јас не пропаднав!“

Слаѓа Зубчевиќ, поранешна учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ се пожали на саботажа во кариерата.

Имено, Слаѓа преку социјалните мрежи се огласи со желба да стави крај на саботажата која трае веќе извесно време.

– Никогаш нема да ми биде јасно на кој толку му пречи што луѓето што ме бараат за свирка лажат дека сум болна, дека веќе работам тој ден или што е уште полошо, дека барам 4.000 евра за свадба? ! Сè уште сум жива, не пропуштив да жалам, без разлика што ми го земате лебот од рацете – порача Зубчевиќ преку Инстаграм.

За работата да биде полоша, пејачката тврди дека знае кој стои зад сето ова, а во коментарите на социјалните мрежи се шпекулира дека е љубоморна колешка од шоуто кое и двајцата ги прослави.

– Ако продолжите вака, се ќе ве кажам јавно, бидејќи точно знам кој го прави сето тоа – се закани Слаѓа.

фото:Инстаграм принтсрин/Прва

Останати вести од Радио Милева