Радио Милева
заштитно лице

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која застана на негова страна за време на судењето (фото)

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која застана на негова страна за време на судењето (фото)

Актерот Џони Деп штотуку потпиша договор со модната куќа „Диор“  да стане заштитно лице на нивниот машки парфем „Sauvage“.

Деп првпат потпиша со „Диор“ во 2017 година како заштитно лице на колонската вода, а договорот сега повторно е обновен.

Извори блиски до „Диор“ тврдат дека се работи за повеќегодишен договор вреден „седумцифрен“, или најмалку милион долари, тврди TMZ.

Во понеделникот, официјалниот Инстаграм профил на „Dior Beauty“ објави фотографии и видеа од Деп зад сцената на еден од неговите рок концерти во Париз, снимени од познатиот фотограф Грег Вилијамс.

Бестрашен, но човечки, исто како „Sauvage“ – стои во описот на објавата.

Откако Деп прв потпиша договор со „Диор“ во 2017 година, „Sauvage “стана најпродаваниот парфем во светот, според „Business of Fashion“, надминувајќи ги успешните женски парфеми од Шанел и други врвни брендови. Но, партнерството не помина без контроверзии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dior Beauty Official (@diorbeauty)

Во 2019 година, рекламата за „Sauvage“ со Деп во главната улога и со слики поврзани со културата на Индијанците предизвика обвинувања за културно присвојување. Диор застана покрај актерот и во 2020 година, кога го загуби случајот за клевета против британски весник кој го нарече „жена тепач“.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Диор Бјути/Танјуг

Останати вести од Радио Милева