Радио Милева
Детали од приватноста

Ѕирнете во станот на Аца Лукас- ова е приватниот рај на пејачот (фото)

Ѕирнете во станот на Аца Лукас- ова е приватниот рај на пејачот (фото)
фото:аца лукас/инстаграм принтскрин

Пејачот Аца Лукас гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ и по тој повод го покажа својот луксузен стан.

На влезот во станот од десната страна се наоѓа огромна дневна соба во која Лукас поминува поголемиот дел од своето време, во едниот дел има бело пијано, како и клавијатура.

фото:пинк/принтскрин

Бидејќи Аца е љубител на видео игри, џојстиците и игрите се неопходни. Масата во дневната соба изгледа како голем куфер и дава посебен печат во домот на Лукас.

Секој детаљ е очигледно специјално избран според вкусот на Аца и не е изненадувачки што во дневната соба има огромен портрет на популарниот пејач.

фото:пинк/принтскрин

Покрај своите, Лукас има спомени со своите деца на ѕидот, како и цртежи од неговата наследничка Викторија. Во еден агол, има бројни награди што Лукас ги доби за време на неговата богата кариера.

фото:пинк/принтскрин

Сè има свое место во кујната, без премногу детали. Во собата на пејачот има огромен кревет на средина, а на полиците има разни детали, како и спомени од најблиските.

фото:пинк/принтскрин

Од спалната соба на пејачот, се влегува во огромна бања која е одделена со стаклен ѕид, така што сè може да биде јасно видливо од креветот.

фото:пинк/принтскрин

Пејачот има дури и уметнички фотографии во бањата, но и посебни детали за релаксација.

фото:пинк/принтскрин

Останати вести од Радио Милева