Радио Милева
и тој е подготвен за Нова година

Ѕирнете во новогодишниот амбиент во домот на Даниел Кајмакоски во Белград (фото)

Ѕирнете во новогодишниот амбиент во домот на Даниел Кајмакоски во Белград (фото)
фото: фејсбук

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски пред повеќе од една година се пресели во соседна Србија.

Тој отаму е активена на музичка сцена, заедно со својот бенд настапуваше низ регионот, учествуваше во музички шоуа меѓу кое и „Твоето лице звучи познато“ во кое и ја однесе победата.

Кајмакоски не е премногу активен на социјалните мрежи и секојдневно да објавува за актуелните случувања во неговиот живот.

Кога станува збор за неговиот приватен живот, го крие како „змија нозе“, па многу ретко открива детали од истиот.

Сепак, наскоро наближува Нова година и новогодишните празници, па јавните личности покажаа како изгледаат нивните домови во новогодишно руво.

Меѓу нив и Даниел Кајмакоски. Тој во кусите приказни на Инстаграм ја покажа украсена елка и новогодишните декорации кои се дел од неговиот дом во Белград.

фото: инстаграм/даниел кајмакоски

Остануваат уште помалку од две недели до Нова година, а која е следната личност која ќе покаже домот во новогодишен амбиент останува да видиме.

 

 

Останати вести од Радио Милева