Радио Милева
Ужива во секој детаљ

Ѕирнете во домот на Сања Кужет украсен во новогодишен амбиент (фото)

Ѕирнете во домот на Сања Кужет украсен во новогодишен амбиент (фото)

Домот на водителката Сања Кужет е уреден во духот на претстојните празници, а водителката се погрижи да ги исполни сите желби на наследниците во поглед на декорацијата.

Водителката на „Ѕвезде Гранда“ веќе го украси својот дом, а во тоа ужива уште од мала.

– Периодот пред новогодишните празници, па дури и самите празници, за мене отсекогаш имале посебно значење и емоција. Уште кога бев дете уживав како семејството ја украсува елката и го украсува станот низ музика – признала Сања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

Традицијата ја продолжи со своите деца, па признава дека со нетрпение го очекува доаѓањето на празниците и исполнувањето на сите обичаи.

– Веќе на почетокот на декември во нашиот стан има празнична атмосфера во која уживаме. До пред неколку години редовно купувавме украси и со задоволство го менувавме изгледот на елката за секогаш да биде поинаку. Неодамна тоа им го препуштивме на покреативните луѓе кои се занимаваат со тоа бидејќи имаат совршени идеи и самата реализација, со тоа што секако сите ние сè уште учествуваме во тој чин. Тоа не се менува – низ насмевка изјави водителката за Гранд.

фото:Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева