Радио Милева
Кујната има централно место

Ѕирнете во домот на познатиот водител Иван Ивановиќ (фото)

Ѕирнете во домот на познатиот водител Иван Ивановиќ (фото)

Пред неколку години, домот на Иван Ивановиќ беше луксузен имот во Врачар, строгиот центар на главниот град. Се додека не ја запознал својата втора сопруга со која ја има ќерката Лола, познатиот комичар живеел во Вождовац, поточно во Бањица, каде што израснал.

Со одлуката да се започне живот под ист покрив со Ања Петровиќ, убавица од Топола, кај Иван се родила идејата за промена на локацијата, што резултирало со купување на недвижен имот во близина на храмот Свети Сава. Станот е полн со луксуз, а украсен е во црно и дрво, во индустриски стил.

Намерно или не, Иван го покажа катчето каде ги воспитува ќерките Сташа и Лола, но не се и толку детално што можеше да се добие целосна слика. Неодамна пак, во јавноста излезе уште една фотографија од кујната на водителот, по што можеше да се добие малку поширока претстава за тоа како изгледа омилениот дел од станот на водителот, каде подготвува слатки за наследничките.

Како што се очекуваше, кујната одговара на стилот на остатокот од станот. Модерен е и многу координиран. Во него најмногу може да се види дрво, розев месинг и медијапан, а во средината има и остров каде што домаќинот сака да појадува и, како што може да се види од фотографијата, на тоа место е домаќин на пријатели.


Домот на Иван Ивановиќ е дизајниран така што голем дел од станот е посветен на кујната и трпезаријата за да можат семејството и пријателите да се соберат околу масата.

Останати вести од Радио Милева