Радио Милева
по нејзин вкус

Ѕирнете во домот на Анѓелка Прпиќ во кој живее по разводот (фото)

Ѕирнете во домот на Анѓелка Прпиќ во кој живее по разводот (фото)

Актерката Анѓелка Прпиќ пред две години се разведе од Дарио Прпиќ, а таа не зборува за својот приватен живот, ниту ги откри причините за разводот, ниту пак кој се иселил од станот по разводот.

По фотографиите и снимките кои ги објавува на социјалните мрежи, најверојатно таа и нејзиниот син останале во станот во кој живееле.

Анѓелка неколку пати сподели детали од својот дом додека гледа филм или ужива со домашните миленичиња, па нејзините следбеници имаа прилика да го видат нејзиниот вкус за уредување на ентериерот.

 

Во нејзиниот дом доминира боја на светло дрво која одлично се вклопува во белите ѕидови и сивиот мебел за седење.

Над клавирот се наоѓа фотографија која е портрет на мајката и синот.

Во домот на Анѓелка има и разни украси како што се слончиња, мирисливи свеќи, фотографии во рамка, часовници.

Очигледно актерката уживала во уредувањето на домот – нејзиното омилено место.

фото: антонио ахел/ата имагес/инстаграм/анѓелка прпиќ

Останати вести од Радио Милева