Радио Милева
Магично

Ѕирнавме во домот на многу познати и ги видовме новогодишните елки, сега на ред се Сара Мејс и Димитар чија декорација ги намина сите (видео)

Ѕирнавме во домот на многу познати и ги видовме новогодишните елки, сега на ред се Сара Мејс и Димитар чија декорација ги намина сите (видео)

Сара Мејс и Димитар Атанасовски се речиси единствените познати јавни личност кои воопшто не кријат од јавноста како им поминува секојдневието.

Просторот за „стори“ или приказните на Инстаграм од нивните профил редовно е преполн, а покрај приложените мини видеа, редовно има и фуснота за истите.

Овој пат сакаа да покажа како семејно заеднички го украсуваа домот за претстојната Нова Година и божиќните празници.

Годинава за првпат се четиричлено семејство, тука е и бебето Кирил кое љубопитно гледаше што прават мама, тато и дада Илина.

Сара и Димитар живеат во скопска Пинтија каде уживаат во комфор и приватност од семејната куќа која годинава е пополна со љубов од двете дечиња.

Кај познатите Македонци страна пракса да снимаат видеа додека ги украсуваат елките, па така беше и со Сара и Димитар.

За да ја украсат високата елка и дневниот простор, Сара пишува дека им треабал цел ден, но резултатот е едноставно магичен.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

фото:Инстаграм/Сара Мејс

Останати вести од Радио Милева