Радио Милева
бренд мачка

Џесика Палашоска бетер од Фатиме… море, бетер од Карлеуша: Животот е убав ако знаеш во што да погледнеш… а, на неа има што да се види! (ФОТО)

Џесика Палашоска бетер од Фатиме… море, бетер од Карлеуша: Животот е убав ако знаеш во што да погледнеш… а, на неа има што да се види! (ФОТО)

Македонската фолкерка Џесика Палашоска важи за една од најсексапилните пејачки на естрадата. особено кога се атрибутите во прашање, бујна однапред, раскошна одзади, русокосата убавица е подеднакво згодна од кај и да ја погледнеш! Ана неа Бога ми има што да се погледне… И тоа не само кога се надареноста на мајката природа и умешноста на вештите раце на естетските хирурзи во прашање.

Имено, атрактивната битолчанка во последно време на себе носи марка до марка, кога се гардеробата и модните аксесоарите  во прашање.

Бренд до бренд, фирма до фирма… се’ што е на неа „крцка“, како и она што е во нејзини раце. Бетер од Фатиме… море, бетер од Карлеуша. Иако не е ниту „специјална“, ниту „Гранд“ ѕвезда, Џесика им покажа на модните еретици декае целата брендирана, од глава до петици!

Чанта од Луи Витон и куса бундичка од визон која русокосото „маче“ ја стегнала со колан од Версаче, високи кожени чизми над колена или чевли од Маноло Бланик, најнов Ајфон телефон… и Џесика изгледа „авион“!

И после некој нека каже дека македонските фолк естрада  „страда“ од недостаток на квалитет и добра заработка за убав живот?

 „Животот е убав, ако знаеш каде да погледнеш“ – тврди Џесика додека влажна излегува од хотелското џакузи… А таа очигледно знае…

…И кај да погледне и што да понуди на неа да се погледне… И од неа да се слушне!

 

Останати вести од Радио Милева