Радио Милева

Џенифер Анистон за деталите од средбата со Анџелина Џоли: Тогаш не ни насетувала дека ќе и го земе мажот

Џенифер Анистон за деталите од средбата со Анџелина Џоли: Тогаш не ни насетувала дека ќе и го земе мажот
фото:инстаграм принтскрин

Дури години подоцна, Џенифер Аистон раскажа како се запознала со жена за која не знаела дека ќе го земе нејзиниот сопруг.

Кога станува збор за љубовта, животот навистина не ја расипа популарната холивудска актерка Џенифер Анистон, која зад себе има два неуспешни брака. Прво се омажи за педесет и шестгодишниот актер Бред Пит во 2000 година, а нивниот брак траеше пет години.

Причината за разводот, како што сите знаат, беше актерката Анџелина Џоли, во која Бред се вљуби за време на снимањето на Мистер и г-ѓа Смит. Не е тајна дека на Анистон и требаше долго време да се опорави после тоа, но неодамна беа откриени некои нови детали од тоа време, како што е состанокот на две жени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

Имено, кога педесет и едногодишната Џенифер зборуваше за „Vanity Fair“ за тој период од нејзиниот живот, таа откри дека само еднаш ја запознала својата колешка Анџелина, која била седум години помлада, на паркингот каде се снимала серијата „Пријатели“ . Тоа беше во 2004 година, пред да започне снимањето на Господин и г-ѓа Смит, во кое нејзиниот тогашен сопруг Бред и Анџелина беа во главните улоги.

Џен раскажа како застанала кога ја видела Анџелина, по што тој и се претставил.

Тогаш таа и рече: “Бред е толку возбуден што работи со вас. Се надевам дека добро ќе поминете”.
Таа немаше идеја дека состанокот на Анџелина и Бред ќе означи крај на нејзиниот брак и почеток на нивната љубовна приказна. Но, само денес, по долго време, може да се чувствува тажно поради коментарот што и го испрати на својот ривал, дури и не знаејќи дека таа е нејзин ривал.

Џенифер исто така призна дека Бред заминал наскоро откако ја запознал Анџелина.

Останати вести од Радио Милева