Радио Милева
нови успеси

Џејла Рамовиќ го напушти Балканот: Младата пејачката замина далеку од дома, а еве која е причината

Џејла Рамовиќ го напушти Балканот: Младата пејачката замина далеку од дома, а еве која е причината

Младата и талентирана пејачка, Џејла Рамовиќ, по победата во „Ѕвездите на Гранд“, сега е подготвена да освојува нова победи.

Имено, Џејла заедно со нејзините сестри веќе неколку дена е во Барселона. Меѓутоа, тие таму не заминаа поради одмор, туку Џејла запиша факултет.

„Запишан факултет во Шпанија“, напиша Џејла на социјалните мрежи.

Нејзината помлада сестра Шејла со заедничка фотографија и порача:

„Здраво голем свете, биди добар кон неа“, напиша таа

За потсетување, Џејла Рамовиќ која беше под менторство на Марија Шерифовиќ победи во „Ѕвездите на Гранд“.

фото: инстаграм/џејла рамовиќ

Останати вести од Радио Милева