Радио Милева
на која од двете или... на обете?

Двете во исто фустанче: Кристина или Џехва, тешко да се одлучите на која посекси и стои? (ФОТО+ВИДЕО)

Двете во исто фустанче: Кристина или Џехва, тешко да се одлучите на која посекси и стои? (ФОТО+ВИДЕО)

Едната од некогашна ријалити учесничка стана регионална фолк ѕвезда од новата генерација,  другата од полуанонимна манекенка и бивша сопруга на Х-фактор победникот Даниел Кајмакоски, стана мисица, топ модел и пејачка чија популарност последниве месеци постојано е во растечка линија.

Освен музикатаи јавниот живот, она што ги поврзува Теодора Џехверовиќ и нашата Кристина Димитриевска е нивната неспорна убавина, атрактивност, неодоливиот сексапил, привлечноста и шармот со кој зрачат… И во однесувањето и на настапите и на социјалните мрежи со своите разголени фотосесии, провокативни фотографии во скокотливи пози, кои „ги лепат влажните погледи“ на следбениците за нивните профили!

Убавината разбиливо, колку да е од Бога дадена, не оди сама по себе, зашто комплетниот впечаток во изгледот го даваат шминката, фризурата, накитот, обувките и секако – облеката!

Од онаа долната, преку секојдневната, до онаа свечената, за ноќен живот, настапи или други свечени прилики. Токму на неа и тоа како  внимаваат овие две убавици кои со своите модни парчиња секогаш знаат да изненадат… И со провокацијата и со елеганцијата! Секаоја на свој начин, со своите адути, освен… Освен кога вкусовите случајно или намерно ќе им се поклопат?!

Имено, на социјалните мрежи на нивните профили неодамна, речеиси во ист ден обета објавија свои фотографии како се подготвуваат за настап, но и во каков аутфит настапуваат на клубските сцени, на сосема различни страни на светот! А од фотографитее може јасно да се види дека и Кристина и Џехва облекле идентично модно парче.

Ист модел на црно мини фустанче со длабоко деколте,  со гол грб и вкрстени две ленти преку градите, на  кое долна облека не оди… Не барем градник, а веројатно и премногу ќе беше, доколку и тангата изостанеше… И тоа кај обете!

Оттамуи дилемата која веднаш се наметнува: Кој кого копира? Или сосема случајно двете облекле исто моделче за настапот во клубската викенд вечер? Дури и ако е така има уште една недоумица: Кристина или Џехва, на која подобро и стои, која попривлечно во него изгледа?

Одгор на ова прашање секако дека нема, зашто за вкусовите никогаш и не се расправа, па оттаму Кристина или Џехва – тешко да се одлучите на која посекси и стои? Ако многумина вистински мажи прашате, веројатно ќе ви одговорат: „Јас би им го дал мојот…  глас и на обете!“ А, Вие?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTINA DIMITRY (@kristina.dimitry)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by fanpage (@fanpage.about.teodora)

Фото: Инстаграм принтскрин/fanpage.about.teodora/kristina.dimitry

Останати вести од Радио Милева