Радио Милева
Во тренд

Двете во хит капутот за претстојната зима: Сека Алексиќ и Лила Филиповска во чекор со последната мода (фото)

Двете во хит капутот за претстојната зима: Сека Алексиќ и Лила Филиповска во чекор со последната мода (фото)
фото:инсатграм

Дека нашата ТВ водителка Лила Филиповска е голем љубител на модата, е доста добро познато.

Исто така и српската пејачка Сека Алексиќ троши и вложува доста во гардероба, па како и повеќето познати дами преферира да ги има актуелните парчиња кои и прилегаат.

 

View this post on Instagram

 

My way …✌️

A post shared by @ lilafilipovska on

Имено, тенденциите од уличната мода, но и од модните писти за зима 2021 година, како и за онаа што полека изминува, го поставија во преден план капутот во медова нијанса со текстура на ќебе кој стана омилен меѓу дамите ширум светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on


Се имплементира во стилот на многумина, а Лила и Сека не пропуштија да го имаат оваа зима.

Останати вести од Радио Милева