Радио Милева
налик на близначки

Двете бугарски пејачки почнаа се’ повеќе да си личат, до непрепознатливост: „Како две капки вода“… (ФОТО)

Двете бугарски пејачки почнаа се’ повеќе да си личат, до непрепознатливост: „Како две капки вода“… (ФОТО)

Којa бугарска пејачка гледаме на фотографијата? Ова прашање си го поставуваат  фановите на двете познати бугарски фолк ѕвезди, по последниот пост на една од најпопуларните фолкерки кај нашиот источен сосед.

 

Границите во изгледот меѓу двете познати изведувачки, Камелија и Андреа како да не постојат, а сличноста веќе достигна ниво на кое сопствената публика не може да ги разликува.

Фотографијата која е објавена е  од Инстаграм профилот на Андреа, но сличноста со Камелија е повеќе од очигледна. Толку што под фотографијата се дебатира дали двете пејачки можеби ги користат услугите на ист пластичен хирург, зашто се како „две капки вода“ на многу фотографии на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм принтскрин/andreabulgaria/kamelia_official

Останати вести од Радио Милева