Радио Милева
Некогаш и беше фан

Душко Тошиќ секогаш и беше поддршка на Јелена Карлеуша, но неговото срце го кажа своето (видео)

Душко Тошиќ секогаш и беше поддршка на Јелена Карлеуша, но неговото срце го кажа своето (видео)

Срцето на Душко Тошиќ го кажа своето.

Не е тајна дека Душко Тошиќ и бил обожавател пред да ја запознае Јелена Карлеуша. Самата пејачка изјави дека од пријателите на Душко дознала дека собата на тогаш нејзиното момче е покриена со постери од неа, а се претпоставува дека тој ги знае сите песни што таа ги снимила.

Во годините што следеа Душко Тошиќ стана еден од најдобрите српски фудбалери, па дури и најплатени, но неговиот музички вкус не се промени.

Јелена своевремено на својот Фејсбук објави видео на кое се гледа како Душко ја пее нејзината балада „Кој ја режира оваа драма“ додека вози автомобил. За стајлингот од 2016 година тој сепак заслужува највисоки оценки, што не може да се каже за неговите вокални способности. Но, важна е добрата волја, како и поддршката за саканата жена.

За жал, односите меѓу сопружниците веќе извесно време се нарушени, а интересно е што повеќето од написите во весниците посветени на несогласувањата меѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ во поднасловот алудираат на зборовите на песната „Кој ја режира оваа претстава “.

фото:Инстаграм/Миша Обрадовиќ

Останати вести од Радио Милева