Радио Милева
соопштение

Душко Тошиќ се огласи по написите дека физички ја нападнал Јелена Карлеуша (фото)

Душко Тошиќ се огласи по написите дека физички ја нападнал Јелена Карлеуша (фото)

По написите дека Јелена Карлеуша на 7 јануари Божиќ го пријавила сопругот Душко Тошиќ за семејно насилство, медиумите пишуваат дека фудбалерот добил забрана да и се приближува на Карлеуша во следните 30 дена.

По овој повод, се огласи и Тошиќ.

-Почитувани следбеници, пријатели и медиуми. Вообичаено не сакам да се огласувам по повој повод бидејќи сметам дека моето име, лик и дело треба да се поврзани исклучиво со спортската приказна и добрите хуманитарни дела.Го следев она што го објавуваат повеќето медиуми и затоа сум принуден да се обратам на овој начин.

– Како што гледате, секаде сум претставен како насилник и сум полошата страна во секој наслов.

Јас сум првиот од оние кои не поддржуваат насилство и никогаш не сум го употребил. Луѓето кои ме познаваат знаат дека сум човек кој секогаш се труди да биде џентлмен каде и да е и што и да прави. Затоа сакам да знаете дека и овој пат ќе останам доследен на себе, ќе чекам да помине ветерот против мене,- напиша Душко во соопштението.

За потсетување, на Божиќ српските медиуми пишуваа дека Душко ја плукнал Карлеуша и удрил шлаканица, па таа наводно го пријавила во полиција.

фото: инстаграм/душко тошиќ/карлеушастар

Останати вести од Радио Милева