Радио Милева

Душко Тошиќ по подолго време се активираше на Инстаграм, а првиот коментар го доби од Перо Антиќ (фото)

Душко Тошиќ по подолго време се активираше на Инстаграм, а првиот коментар го доби од Перо Антиќ (фото)

Претседателот на кошаркарската федерација на Макединија, Перо Антиќ, е меѓу оние корисници на социјалните мрежи кои се постојано присурни.

Антиќ е горд татко на три сина, па токму тие се оние што најчесто ги снима и објавува пред следбениците на социјалната мрежа. Меѓутоа, Перо практикува да се забавува на Инстаграм и да им остава коментари на своите пријатели.

Еден од нив е и фудбалетот и пријател на Перо, Душко Тошиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)


Откако избувна скандалот со Јелена Карлеуша, Душко се дистанцираше од социјалните мрежи, па неговите објави се реткост.

Деновиве изненади со една нова фотографија од Инстамбул каде е професионално ангажиран, а на истата позира како модел. Згоден и шармантен во класично издание и заземена поза за фотографија.

Перо беше првиот кој му остави коментар со мала иронија:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

„Спонтана фотографија, така ли Душко Тошиќ?“ – пишува Перо, на што Душко како и секогаш остана резервиран за одговор што е негов стил, но веројатно дискустијата меѓу нив продолжила приватно.

Инаку, Перо Антиќ и Душко Тошиќ се добри пријатели, а во секоја прилика и згодно време тие не пропуштаат заедничка пријателско- спортска дружба.

Останати вести од Радио Милева