Радио Милева
колешка

Душко Тошиќ не ја следи Јелена Карлеуша на „Инстаграм“, но ја следи оваа пејачка (фото)

Душко Тошиќ не ја следи Јелена Карлеуша на „Инстаграм“, но ја следи оваа пејачка (фото)

Сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ не го користи често својот „Инстаграм“. Одвреме – навреме знае да објави по некоја фотографија од егзотични патувања, важни успеси во кариерата и по некоја фотографија со ќерките Атина и Ника.

Меѓутоа, прв повод за коментирање на односот меѓу Јелена и Душко беше кога фудбалерот престана да ја следи Карлеуша на „Инстаграм“.

Сепак, Јелена во една прилика откри зошто нејзиниот сопруг не ја следи на социјалните мрежи.

-Душко одамна одлучи дека не сака да гледа што објавувам на социјалните мрежи. Не сака да знае, не сака да гледа. Тој ме запозна како домаќинка која никогаш не се облекува провокативно“; изјави пејачката.

Меѓутоа, кога Душко не ја следи Карлеуша кога следи на Инстаграм?

Меѓу личностите кои Душко ги следи на „Инстаграм“ се наоѓа и една популарна пејачка.

Имено, станува збор за пејачката Марија Шерифовиќ. Марија и Јелена станаа добри пријателки во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а за дочек на 2022 година Јелена, Марија и  Сара Јо ќе настапуваат во Белград пред Народното Собрание.

фото: инстаграм/марија шерифовиќ/карлеуша стар

Останати вести од Радио Милева