Радио Милева
швалериште...?

Душко Тошиќ не една, туку има две љубовници: Сопругот на Карлеуша тајно се гледал и со позната српска ТВ водителка? (ФОТО)

Душко Тошиќ не една, туку има две љубовници: Сопругот на Карлеуша тајно се гледал и со позната српска ТВ водителка? (ФОТО)

Според приказната за добро информиран извор, Душко Тошиќ ја изневерил сопругата не само со Ана Јовановиќ, туку наводно и со една позната српска ТВ водителка. Фудбалерот, иако е во брак многу години, живее живот на вистинско момче, велат оние што го познаваат. Тој е во тајна врска со Ана Јовановиќ, поранешната сопруга на пејачката Пеѓа Јовановиќ Близанац, повеќе од година и пол, пишува срспки Курир.

Фудбалерот и водителката се запознале минатата година преку заеднички пријател во едно белградско кафуле. Искри во очите веднаш светнале од нејзината страна, па го прашала пријателот дали има шанси кај Тошиќ? Самиот Душко се изненадил кога тој пријателот ден по средбата му рекол дека ТВ водителката е заинтересирана за него. Наскоро се виделе повторно, насамо. Сепак, нивната романса не траела долго. Според познавачите на нивната наводна врска, тие се виделе само три пати, по што Тошиќ ги прекинал сите контакти со водителката.

Според  соговорникот на српски Курир, кој е близок до фудбалерот, фудбалерот не сакал да влезе во сериозна врска со водителката, бидејќи од првиот момент таа за него претставувала само минлива авантура.

Инаку Душко на секој начин се обидува да го зачува статусот семеен човек во јавноста, па минатата недела организирл двојна прослава по повод неговиот 36-ти роденден. Прво за семејството и пријателите, а потоа наводно и за љубовницата Ана. Иако тој ден се скарале, Душко и неговата сопруга се преправале дека сè е во ред, и дека тоа е афера само за на социјалните мрежи. Но дека нешто 2не штима“ меѓу нив,  се виде на видеата што гостите ги објавија на Инстаграм. Душко ги дувна свеќичките на роденденската  торта пред пријател, а кога тој наздравува, неговата сопруга беше на последно место.

По забавата, Тошиќ наводно ја продолжил прославата со својата љубовница, со која се видел таа вечер за прв пат откако се дозна за нив.

„Вечерта конечно може да започне“ – напишала Ана на Инстаграм и ги обележала своите пријатели. Како што дознаваме, Душко дошол на тајната локација со другар, а Ана со нејзините пријатели. Иако планирал да се дружи до зори, Тошиќ ја напушти забавата по два часа, бидејќи сопругата го повикала веднаш да се врати дома. Можно е да ја видела фотографијата на приказните на Ана, па затоа интервенирала?!

Фото: Инстагрампринтскрин/duskotosic/anajovanovic1

Останати вести од Радио Милева