Радио Милева
горда на сопругот

Душко Тошиќ донесе одлука која може да му го промени животот, а веднаш се огласи и Карлеуша која јавно му се обрати

Душко Тошиќ донесе одлука која може да му го промени животот, а веднаш се огласи и Карлеуша која јавно му се обрати
фото: ата имагес

Во последните две години постојано се пишува за приватниот живот на Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Неколку пати досега се пишуваше дека наводно парот се разведува и не живее заедно, а најново е дека фудбалерот има и љубовница.

Јелена ги демантираше овие пишувања велејќи дека нејзиниот сопруг поднел тужби.

Тошиќ не се огласува многу за медиумите, а за својот живот не открива многу ни преку социјалните мрежи.

Фудбалерот донесе одлука која се однесува на неговиот професионален живот. Имено, тој по две ипол години одлучи да го напушти кинескиот клуб за кој играше.

фото: Инстаграм

Иако се пишуваше дека потпишал договор за „Црвена ѕвезда“, Тошиќ сепак стана член на турскиот клуб „Касимпаша“.

По тој повод се огласи и Јелена Карлеуша која му честиташе на неговиот нов ангажман нагласувајќи дека Душко многу ја сака Турција.

Потсетуваме, во 2015 година, Душко потпиша договор со „Бешикташ“, а Јелена често беше во Турција.

Останати вести од Радио Милева