Љубов и Секс

Дури тројца од четворица мажи обожуваат на ова место да водат љубов

Дури тројца од четворица мажи обожуваат на ова место да водат љубов

Не е секое место идеално за интимни односи, а доколку ги прашувате мажите, поголем дел од нив има едно место на кое баш сака да води љубов.

Иако водењето љубов на трпезариска маса, машина за перење алишта или пак на мекиот тепих пред каминот, звучи баш сексапилно (можеби и поради холивудските филмови), повеќе од половина од мажите тврдат дека сексот под туш едноставно не можат да го изостават.

Освен тоа, дури 62 отсто од испитаниците вклучени во истражувањето изјавиле дека му даваат предност на сексот под туш отколку во тоалетот во авионот, пренесува „Cosmopolitan“.

Машката опсесија кон сексот под туш не е бесмислена. Зошто туширањето не би го зачиниле со – оргазам?

Оние кои го пробале тоа тврдат дека тоа место е создадено за страст и уживање, а 81 отсто од испитаниците го потврдиле тоа.

Кога станува збор за годишната доба идеално за таа активност, 56 отсто биле согласни дека сексот под туш е идеален во текот на летото.

Се согласувате ли?

извор: точка.мк