Промотер
динамична позитива

Дупер ја заокружуваат 2022 година со „Дадада“ (видео)

Дупер ја заокружуваат 2022 година со „Дадада“ (видео)

Музичкото дуо „Дупер“ ја заокружува годината со нова песна насловена „Дадада“ за која снимија и спот.

Темата е типично во нивниот препознатлив стил, динамична и позитивна со ритам кој тера да играте и да ја запеете.

Музиката и аранжманот се дело на Борис Какуринов, додека текстот е напишан од Илчо Нечовски.

Спотот пак, е снимен под режисерската палка на Трифун Ситниковски.

За потсетување, бендот кој постои четири години денес го сочинуват Борис Какуринов (гитара и клавијатури) и Илчо Нечовски (бас и вокал). Кариерата ја започнаа како трио во 2018 година кога од нигде никаде преку ноќ станаа популани меѓу младата популација со хитот „Не сум твој тип“. Тогаш групата функционираше како трио, а во неа беше и тапанарката Марина Баракоска, која по неколку издадени песни, заради несогласување со останатите двајца членови го напушти бендот, во кој останаа Борис и Илчо.

Во продолжение слушнете ја новата „Дадада“:

фото:Јутјуб принтскрин

Останати вести од Промотер