Мегафон

Дупер имаат најдобар спот во поп категоријата на MVA2021

Дупер имаат најдобар спот во поп категоријата на MVA2021

Популарната македонска група Дупер, доби награда за најдобар спот на MVA2021 година.

„Фала ви на сите што гласавте и ни ја донесовте оваа преубава награда дома! „Рајот на земјата“ е официјално најдобар спот во ПОП категоријата на MVA2021. За скоро нешто ново од нас“, стои во објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ДУПЕР (@duperishka)

Музиката, текстот и аранжманот на песната се на Дупер, а снимањето, микс и мастер на Ангел Ќосев и студио „Подрумот“.

фото:Принтскрин Инстаграм