Мегафон
промоција

„Дупер“ го промовираат својот деби албум „Хипер“

„Дупер“ го промовираат својот деби албум „Хипер“

Македонскиот бенд или поточно дуото „Дупер“ денес, среда 7-ми јули 2021 година, ќе го промовираат својето дебитантско доскографскоиздание, албумот насловен „Хипер“.

Бендот кој постои три години денес го сочинуват Борис какуринов (гитара и клавијатури) и Илчо Нечовски (бас и вокал). Кариерата ја започнаа како трио во 2018 година кога од нигде никаде преку ноќ станаа популани меѓу младата популација со хитот „Не сум твој тип“. Тогаш групата функционираше како трио, а во неа беше и тапанарката Марина Баракоска, која по неколку издадени песни, заради несогласување со останатите двајца членови го напушти бендот, во кој останаа Борис и Илчо.

 

Инаку албумот „Хипер“ е веќе излезен и наскоро ќе се најде во продажба, а како пилот најава за материјалот „Дупер“ објавија видео.