Радио Милева

Држете се, ова е опасно: Видеото е прегледано пола милион пати за половина час – жешката водителка вежба во бикини, а глетката е боли глава (видео)

Држете се, ова е опасно: Видеото е прегледано пола милион пати за половина час – жешката водителка вежба во бикини, а глетката е боли глава (видео)
фото:принтскрин/инстаграм

Презентерката на временска прогноза сподели снимка од својот тренинг во бикини со своите следбеници!

Аргентинската водителка Марија Сол Перез важи за една од најатрактивните жени на светот.

Кариерата ја започна во телевизија пред само три години – работеше како спортски новинар, а сега е презентер на временска прогноза.

Во меѓувреме, таа тренира напорно, и објавува снимки од тренинзите на Инстаграм.

Ова е опасно, држете се!

 

View this post on Instagram

 

Se vienen los días lindos y se empieza a entrenar al ☀️💪🏾 Que prefieren verano o invierno ? Los leo 🤓

A post shared by Sol Perez (@lasobrideperez) on

Останати вести од Радио Милева