Радио Милева
скадал на празник

Драма во домот на Карлеуша: Пејачката го пријавила Душко Тошиќ за насилство

Драма во домот на Карлеуша: Пејачката го пријавила Душко Тошиќ за насилство

Српската пејачка Јелена Карлеуша го пријавила во полиција сопругот Душко Тошиќ. Наводно тој ја плукнал и и’ удрил шлаканица во семејниот дом, јавуваат локалните медиуми.

Во нивниот дом во моментов се наоѓаат полициски екипи кои вршат увид, разговараат со сопружниците и сведоци на настанот.

Според српските медиуми Карлеуша нема да дава изјави.

Пејачката наводно одбила медицинска помош, а драмата се случила во нивниот дом на Дедиње.

фото: Milena Đorđević, Marko Jovanović

Останати вести од Радио Милева