Радио Милева

Драма: Поранашната на Аца Лукас итно примена во болница и оперирана!

Драма: Поранашната на Аца Лукас итно примена во болница и оперирана!

Соња Вуксановиќ вчеравечер е итно хоспитализирана, откако по силни болки во стомакот се обратила во болницата „народен фронт“.

Иако планирала да замине на патување, поради болки Соња се упатила во болницата каде и констатирале сериозен гинеколошки проблем.

-По гинеколошката контрола и ултразвучниот преглед, на Соња и беше соопштено дека има проблем кој мора да се реши со интервенција. За Неа тоа беше шок. Интервенцијата траеше еден час и е успешно изведена. Соња храбро ја поднесе операцијата и сега е на домашно лекување, изјавува нејзин близок пријател.

Останати вести од Радио Милева