Радио Милева
Скомни наследници

Драгана Мирковиќ раскажа несекојневна ситуација со ќерката од која била изненадена (фото)

Драгана Мирковиќ раскажа несекојневна ситуација со ќерката од која била изненадена (фото)

Пејачката Драгана Мирковиќ иако живее живот од бајка, никогаш не се расфрлала со пари, а во таков дух ги воспитувала и своите деца.

Имено, се случува Мирковиќ да сподели некои интересни работи за своите деца и на тој начин да покаже колку е горда на нив. Во едно интервју таа откри какви се нејзините наследници.

– Мануела е поинаква, повлечена е, таа е моето бебе. Моите пријатели велат дека таа е девојка со најубави очи и најчиста душа. Тие се нормални деца, што е најубавиот комплимент на денешницата. Не се разгалени, не преферираат брендови, дури еднаш ја замолив ќерка ми да облече еден од моите фустани затоа што е малку поексклузивен и брендиран, а таа не сакаше да слушне, штета би било другарките ја видат во тоа. Таква е – изјави за „Стори“ Драгана и истакна дека кај нив дома доаѓаат луѓе со различна финансиска состојба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ❥ Manuela (@manubijelic)

– Кај нас доаѓаат нивни врсници од различно потекло, а пред се, пријателите ни се главно луѓе со некоја просечна плата. Нашите деца се свесни за парите и веќе имаа можност да ги заработат. Марко, на пример, книговодство правел со пријател, а не со Тони, за навистина да почувствува што е тоа компанија и што се нивните претпоставени. Мануела работеше во хотелот Риц, кој траеше три месеци, доволно за нејзината возраст да стекне одредено искуство и работни навики. Најважно ми е што и двајцата изразија желба за работа, не ги принудивме на тоа – тврди Драгана Мирковиќ.

Да потсетиме, Драгана покрај тоа што со години се занимава со јавни работи, успеа да ја зачува приватноста на своето семејство, така што до ден денес јавноста не знаеше како изгледаат нејзините деца.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева