Радио Милева

Драгана Мирковиќ потресена поради нападот во Виена „Цела ноќ не можев да спијам“

Драгана Мирковиќ потресена поради нападот во Виена „Цела ноќ не можев да спијам“
фото: принтскрин/премиера

Сношти (02.11.2020) во Виена имаше терористички напад, а по тој повод се огласи и Драгана Мирковиќ која заедно со семејството живее во оваа метропола.

„Драги мои, бидејќи од сношти добивам многу прашања сакам на сите да ви порачам дека јас и моето семејство, како и оние ги познаваме, сите се добро“, почнува пејачката.

Таа во официјалното соопштение порача сите да се чуваат и да ги чуваат своите семејства.

„Многу сум потресена, цела ноќ не спиев гледајќи вести, а моите мисли и молитви се насочени кон настраданите во нападот во Виена и вакво нешто никогаш да не се повтори. Во овој момент сакам да ви порачам да се чувате себе и своите блиски. Ве сака Драгана“, заклучи Мирковиќ.

Останати вести од Радио Милева