Радио Милева
горда мајка

Драгана Мирковиќ по 20 години објави фотографија од синот и покажа во каков фраер пораснал Марко

Драгана Мирковиќ по 20 години објави фотографија од синот и покажа во каков фраер пораснал Марко
фото: принтсркин/инстаграм/драгана мирковиќ

Српската пејачка Драгана Мирковиќ со години не ги покажува своите деца во јавност.

Имено, пејачката од бракот со Тони Бјелиќ има две деца синот Марко и ќерката Мануела.

Мирковиќ не ги објавува децата во медиумите, а како што истакна во една прилика, нивните деца изразиле желба да не се експонираат јавно.

Меѓутоа, неодамна Драгана не можеше да издржи и по 20 години објави фотографија од нејзиниот син и покажа во каков фраер пораснал.

„Најдраг мој Марко, среќен ти 20ти роденден“ , напиша пејачката покрај фотографијата од синот.

фото: принтсркин/инстаграм/драгана мирковиќ

Инаку, Мирковиќ исто така објави дека роденденот на синот поради пандемијата и забранетите собирања го славеле пет дена во нивниот дом.

„Поради забраната за собирања и строгите мерки во Австрија, роденденот на Марко го славевме како Ивкова слава, 5 дена. Но, се за тебе лаве мој, те сака мама“, напиша Мирковиќ во објавата и покажа како го декорирала домот за роденденот на синот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

Останати вести од Радио Милева