Радио Милева
не им се меша во изборот

Драгана Мирковиќ отворено признава: „Дури и сплаваруша може да ми биде снаа“

Драгана Мирковиќ отворено признава: „Дури и сплаваруша може да ми биде снаа“

Драгана Мирковиќ традиционално го организираше снимањето на новогодишната програма за потребите на својата телевизија и веќе на првиот ден од снимањето собра десетици свои колеги.

Во интервју за Ало.рс! музичката ѕвезда зборуваше за своите наследници, синот Марко и ќерката Мануела, како и за потенцијалните зетови и снаи, како и за помирувањето со Сека Алексиќ.

– Марко не сака да го забележуваат, но девојките секогаш го сликаат. Мануела се повлече од Инстаграм бидејќи медиумската возбуда беше преголема за неа. Нејзе и е непријатно појавувањето во медиумите. И двајцата се млади луѓе, живеат одвоено, секој во свој стан во Виена – изјави пејачката, нагласувајќи дека не се меша во изборот на емотивни партнери за своите деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

– Не се плашам кого ќе внесат моите деца во куќата бидејќи се многу интелигентни. Не би имала проблем да изберат партнери од мојата индустрија. За снаа, ако испадне дека е сплаваруша, а е добар човек што го сака син ми, ќе ја пречекам како да доаѓа од дворец. Сигурно е дека ќе бидам најдобрата свекрва – изјави Драгана.

Со оглед на тоа што крајот на годината е време за цртање линии и пресметување, празничната атмосфера ја натера Драгана да се смири со колелешката Сека Алексиќ со која не разговараше осум години.

– Бевме добри колеги, се гледавме понекогаш. Тоа беше доста ретко, најмногу за време на снимањето, но многу се сакавме една со друга. Целата таа беше симпатична и луда за мене. Сека е од Босна, како и мојот сопруг и таму се направи многу убава врска – почна Драгана и ја опиша историјата на конфликтот:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

– Јас и Сека испаднавме доста наивни, бидејќи некои рекоа дека Сека кажала некои грди работи за мене, а тоа ме повреди. Верував, па и двајцата испаднаа наивни. Кога се слушнавме, таа беше лута што дури можев да верувам во тоа и тогаш само молчевме. Јас молчев затоа што ме болеше, а таа молчеше затоа што беше лута – рече Драгана и одговори на прашањето дали се уште не е во добри односи со некој од колешките.

– Немам откопани секири. Никогаш не сум кажал ништо лошо за никого. Ако некој друг го направил тоа, на него е да ги закопа секирите – изјави музичката ѕвезда.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева