Радио Милева
важна одлука

Драгана Мирковиќ категорично одбива да пее на свадби – ова е причината (фото)

Драгана Мирковиќ категорично одбива да пее на свадби – ова е причината (фото)

Познато е дека пејачите  најголем бакшиш заработуваат на приватни прослави како свадби, но Драгана Мирковиќ наводно категорично одбива да пее на вакви настани.
Како што пренесуваат медиумите, Драгана наводно никогаш не сакала да пее на таков тип на забава. Таа ги одбила понудите без разлика за чија свадба станува збор.

Како што се наведува понатаму, Мирковиќ наводно не сака да има ваков настап само затоа што сака концерти и ги пее само нејзините хитови. Драгана на почетокот настапуваше со „Јужен ветер“, а потоа откако стана популарна, ја продолжи соло кариерата во истиот правец.

Исто така, многу ретко пее во клубови и барови. Речиси ретко се случува да ја видите во таква средина. А бидејќи е една од  најбогати пејачки, Драгана често истакнува дека со музика се занимава само поради љубовта и за својата публика.

Фото:Принтскрин/Дамир Дервишагиќ/Ата Имаџес

 

Останати вести од Радио Милева