Радио Милева
искрена и лојална

Драгана Катиќ, водителката на „Никогаш не е доцна“ за гласините дека го напушта „Гранд“ и преоѓа на „Пинк“: „Повели, пукај“! (ФОТО)

Драгана Катиќ, водителката на „Никогаш не е доцна“ за гласините дека го напушта „Гранд“ и преоѓа на „Пинк“: „Повели, пукај“! (ФОТО)

Водителката на музичкиот натпрвар за возрасни, шоуто „Никогаш не е доцна“ откри дека има пријателки кои никогаш не правеле корекции и оние кои се против.

„Две најдобри пријателки не сакаат да допираат ништо по лицето, но се добронамерни и ме советуваат. Не користам филтри или Фејсбук на моите фотографии, дури и ги немам, како што може да се види. И немам никаков проблем. Ако некој ќе троши време пишувајќи дека сум грда, ваква, онаква, тоа не е мој проблем. Јавна личност сум, сум се понудил на телевизија, на социјалните мрежи, па нека пишуваат што сакаат. Ќе блокирам само заканувачки и вулгарни содржини. Нема да го избришам оној што мисли дека не изгледам убаво. Воопшто не мислам така. Јас се понудив, еве ти – а ти пукај!

Водителката накратко ја прокоментира и веста која неодамна се рашири во медиумите, за нејзинотонапуштање „Гранд“ и преоѓање на „Пинк“.

„Бев на одмор кога ја добив веста и немав објаснување. Во „Гранд“ сум и ништо не менувам“ – изјави Драгана.

Фото: Инстаграм принтскрин/dragana_katic

Останати вести од Радио Милева