Љубов и Секс

Дознајте каков секс сака Вашиот партнер според хороскопскиот знак

Дознајте каков секс сака Вашиот партнер според хороскопскиот знак

Ако сеуште не сте откриле кои се сексуалните фантазии на вашиот партнер, еве што хороскопот Ви открива за него.

Овен
Овенот има голема потреба од адреналин. Најмногу го сакаат утринскиот секс, а посебно задоволство им причинуваат малку погрубите игри.

Бик
Ерогената зона на бикот е вратот, така да, ако сакате по див секс знаете на кој дел треба да се сконцентрирате. Уште еден плус кај овој знак е чоколадото. Тој е нивниот афродизијак.

Близнаци
Близнакот ги обожува секс играчките, а кога е во прашање самиот чин ужива во страствен, брз, како и орален секс.

Рак
Ракот ужива во допирите по стомакот и градите. Сакаат сексуални улоги, а идеално место за секс им е хотелската соба.

Лав
Лавот, како и секој прав крал на животните, сака доминација и страст. Лавовите се познати по тоа што се егзибиционисти, уживаат во „валканите“ разговори, гребењето, секс на места каде постои опасност да бидат фатени. Исто така уживаат и во пофалбите кои ќе му бидат кажани од страна на партнерот.

Девица
За девицата карактеристична е воздржаноста, меѓутоа во креветот тие покажуваат друго лице. Најмногу сакаат врзување, често користат превез преку очите, а лисиците им се првото место.

Вага
Задникот претставува ерогена зона за вагите. Тие исто така сакаат маскирање во креветот и сексуални улоги.

Шкорпија
Шкорпијата нема проблем со дискретноста. Тие без проблем ќе прифатат секс на јавно место, сакаат да испробуваат разни работи, обожаваат таинственост, така да можете да ги начекате со некоја маска на нив.

Стрелец
Стрелецот е уште еден авантуристички знак. Многу лесно се одлучува на секс на јавно место, како и за било каква сексуална игра.

Јарец
Јарецот сонува за секс на „висина“. Веројатно помисливте на различни можности, но ако сакате на својот партнер роден во знакот на јарец да му овозможите задоволство, однесете го на зимување или на некоја планина.

Водолија
Водолијата ужива во „валканите“ разговори. Често водат такви разговори и обожаваат секс преку телефон. Сакаат да користат секс играчки.

Риби
Ерогена зона на рибата претставуваат стапалата. Кога во прашање е сексот, тие сакаат да ги снимаат своите сексуални задоволства, за подоцна да ги гледаат заедно со партнерот.