Живот и Стил

Донесете ја пролетта дома: 5 креативни идеи да ја уредите вашата домашна канцеларија

Донесете ја пролетта дома: 5 креативни идеи да ја уредите вашата домашна канцеларија

Само еден детаљ може да внесе значајна промена во вашата просторија.

Кога започна пандемијата на коронавирусот и кога канцелариите ги преместивме во нашите соби, мислевме дека сето тоа ќе трае кратко.

Од кревет, кауч и кујна, се преместувавме од едно место на друго, со надеж дека еден ден повторно ќе се вратиме во канцеларија.

Една година подоцна, сè е исто, а ние моравме некогашната соба да ја претвориме во „мала канцеларија“ која ќе ни служи како работен простор.

Ви претставуваме 5 идеи кои ќе го освежат вашиот работен простор:
1. Шик столче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Graham and Green (@grahamandgreen)

Светлите нијанси на портокаловата и жолтата се идеален начин да внесете пролет во вашиот дом. Столицата нека биде дел од домашната канцеларија на која што ќе биде фокусот – изберете впечатлив, едноставен облик и дизајн. Внимавајте на нејзината удобност, но и мултифункционалност.

2. Минималистичка маса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mare Design (@maredesign.greenwich)

Не е тајна дека скандинавскиот стил е омилен кога станува збор за уредување на ентериерот. Доколку се одлучите за екстравагантен стол, вистински баланс ќе направите доколку масата ви биде со модерен, чист и едноставен дизајн. Предлог се големите бели дрвени маси кои што ќе обезбедат доволно простор за сите детали.

3. Необична ламба

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena (@thishouse5000)

Всушност една од првите работи кои што ги сфативме, седејќи 24 часа во нашиот дом е дека мора да имаме пригушено светло, особено во текот на ноќта. Решение? Столна или пак подна ламба со интересен облик. Освен што ќе го направи просторот автентичен, ќе придонесе и во пријатната атмосфера.

извор:точка.ком.мк