Радио Милева

Домот на Карлеуша за Велигден наликуваше на бајка, а на фотографијата на која позира со ќерките доби коментар од холивудската ѕвезда (фото)

Домот на Карлеуша за Велигден наликуваше на бајка, а на фотографијата на која позира со ќерките доби коментар од холивудската ѕвезда (фото)
фото: инстаграм/карлеушастар

Јелена Карлеуша, Велигден го прослави во својот двор во новата куќа на Дедиње.

Најголемиот христијански празник, Јелена го прослави во друштво на ќерките, нејзината тетка и неколку пријатели.

фото: инстаграм/карлеушастар

Пејачката за ова прилика максимално се потруди, па нејзиниот дом за Велигден изгледаше како во бајка.

фото: инстаграм/карлеушастар

Карлеуша за празникот одбра сина комбинација, а додека нејзините ќерки исто така имаа прекрасен стајлинг за кој добија многу позитивни коментари.

Атина носи здолниште во комбинација со топ, додека пак Ника е облечена во поопуштена варијанта односно бели панталони и мајца.

фото: инстаграм/карлеушастар

Под објавите се најдеа многи коментари, а меѓу нив беше и оној на холивудската ѕвезда Кармен Елктра која напиша:

„Преслатки“.

фото: инстаграм/карлеушастар

Инаку, Карлеуша во една прилика истакна дека иако е атеист ги одбележува сите празници поради нејзините деца.

Останати вести од Радио Милева