Радио Милева
татко и ќерка

Домашниот танц на Луна Ѓогани со татка си направи хаос на Тик -Ток (видео)

Домашниот танц на Луна Ѓогани со татка си направи хаос на Тик -Ток (видео)

Победничката на втората сезона на реалното шоу „Задруга“ и Јутјуберка, Луна Ѓогани покажа талент за танцување кој очигледно го наследила од нејзиниот татко Гаги Ѓогани.

Имено, тие двајца танцуваа на популарна песна на социјалната мрежа Тик- Ток и добија лавина пофални коментари.

Татко и ќерка ги просветлија сите следбеници и обожаватели на Ѓогани, а позитивните коментари, лајкови и критики само не престануваа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo Miljkovic (@luna_djogani)

Видеото за само еден час успеа да собере десетици илјади прегледи и лајкови.

За потсетување, Луна неодамна имаше неуспешна бременост која заврши на почетокот, а нејзината мајка Анабела изјави дека Луна веќе го надминала тоа лошо искуство.

@lunadjomi Ride it🔥 #jaysean #dancechallenge #fyp #father #daughter ♬ Ride it – iris ⠀

фото:Инстаграм/Тик Ток

Останати вести од Радио Милева