Радио Милева
не може да постигне...

Документарецот „Српска мајка“ откри дека со медиумите е во кавга, ама затоа летната агенда покажува дека бизнисот и цвета: И да врне ида вее, Цеца летово ќе пее… а и дебело ќе заработи!

Документарецот „Српска мајка“ откри дека со медиумите е во кавга, ама затоа летната агенда покажува дека бизнисот и цвета: И да врне ида вее, Цеца летово ќе пее… а и дебело ќе заработи!

Светлана Цеца Ражнатовиќ е одново многу актуелна. И во медиумите и со концертите и настапите. Документарецот „Српска мајка“ откри дека на Цеца можеби не и оди со медиумите. Во него беше преставено нејзиното криминално милје и конкциите со криминалот и криминалното подземје пред, за време на врската и бракот со Аркан и периодот по неговата ликвидација. Земунскиот клан, Шиптар, Легија… беа дел од нејзината докумантарна приказна која фолк дивата преку своите адвокати се обиде да ја забрани за емитување и да ја симне од Јутјуб, во што неуспеа. Тужбите следуваат.

Од друга страна пак, понсе изгледа дека на Цеца и оди како некогаш. Летната агенда покажува дека бизнисот и цвета,па така таа ќе има вкупно десет концерти во регионот во текот на јули и август,од кои и два кај нас во Македонија: во Охрид и на аквапаркот во Пробиштип.

Ако земеме предвид дека нејзината просечна сума е 30 000 евра по настап, тоа значи дека пејачката ќе биде побогата за 300 000 евра за тие десет настапи, што секако е рекорден кога станува збор за летните турнеи на регионалните или домашните sвезди. Како и да е и да врне и да вее, Цеца летово ќе пее… а и дебело ќе заработи!

Извор близок до пејачката тврди дека има многу повици и понуди за концертни настапи и за претстојните есенски месеци, но таа нема да закажува концерти од септември, бидејќи не е познато каква ќе биде состојбата поради можно влошување на корона пандемијата.

Но, ако се биде барем приближно како сега, Цеца можно е да се премисли зашто пари и оа како и требаат. Заради енормните трошоци што ги имаше во последние една и пол година кога заради короната не пееше. Раѓање на внучето, крштевки, родендени, нејзин, на ќерка и Анастасија, ново момче, луксузни прослави и патување… сето тоа скапо чини. А  најавените судски тужби и адвокатите, уште повеќе!

Фото: Инстаграм принтскрин/cecaraznatovic

Останати вести од Радио Милева