Вистаграм

Дојде време здолништата повторно да го видат светлото на денот – ова се 6-те најпопуларни модели за лето 2021

Дојде време здолништата повторно да го видат светлото на денот – ова се 6-те најпопуларни модели за лето 2021

Дојде време да ги извадите сите парчиња од гардероберот кои ги чувавте за некои подобри денови.

Месец јуни официјално означува дека здолништата се враќаат на улиците. Но и радоста, полетноста, добрата енергија.

Се прашувате кои здолништа ќе бидат најпопуларни ова лето? Тука сме да ви помогнеме.

Подолгите денови и убавото време се официјални предвесници на летото, додека прозрачните ткаенини и слободните силуети се прв знак на уште една модна сезона. Иако знаеме дека долгите фустани ви се најчест избор за потоплото време, немојте да ја потценувате моќта на здолништата. Токму како и фустаните, тие се удобни и лелеави.

Доколку периодов западнавте во некаква рутина, ви предлагаме нешто што секоја од нас ја прави среќна, а тоа е шопинг. Списокот се состои од едно тексас здолниште за преку ден и за вечерните излегувања, едно плетено здолниште за на плажа, едно со изрези за некоја забава…

Ова се 6-те модели на здолништа кои треба да ги поседувате ова лето:

Тексас здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Franny (@frannfyne)

Мини здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emmanuelle Koffi (@emmanuellek_)

Плетено здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong)

Волуменозно шарено здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellie (@slipintostyle)

Здолниште со изрез

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adenorah ♏️ (@annelauremais)

Здолниште на врзување

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Williams (@lucywilliams02)

Извoр: точка.мк