Радио Милева
на роденденски концерт

Дојде на концерт да го поддржи синот: Ова е мајката на Аца Лукас (фото)

Дојде на концерт да го поддржи синот: Ова е мајката на Аца Лукас (фото)

Неодамна Аца Лукас имаше многу активности во јавност, а неговото семејство будно ги следеше сите случувања.
Имено, фолкерот го прослави својот 54 роденден, а по тој повод одржа концерт во Штарк Арена.

Тој на концертот пристигна само еден час порано, за да се подготви за настапот пред белградската публика, а придружуван од неговата наследничка и мајката Вудисава.

Видосава проговори синот, а на прашањето дали е „строга“ во воспитувањето, Видосава рече:

– Аца напиша во својата книга онака како што навистина е.

Да потсетиме, фолкерот во неколку наврати со почит зборуваше за својата мајка, откри каков однос има со неа, па дури и на хумористичен начин раскажа каков однос има таа со парите и грижата за синот.

фото: Hype/Alo.rs

Останати вести од Радио Милева